Instalacje Wodno-kanalizacyjne

Jednym z etapów budowy domu jest wykonanie wewnętrznych instalacji. Z pewnością widziałeś sanitarne instalacje wodno-kanalizacyjne zamontowane w kuchni, łazience, toaletach szkoły lub innych budynków. Podłączenie ich to etap, który następuje po zamknięciu domu, po przykryciu dachu i przed rozpoczęciem prac wykończeniowych. Często zadajemy sobie pytanie, czy rozpocząć od instalacji elektrycznej, hydraulicznej czy armatury kanalizacyjnej. Teoretycznie nie ma to większego znaczenia, jednak praktyka często pokazuje coś innego. Na etapie wstępnym, specjaliści dokładnie ustalają, dokąd zmierza każda linia wodno-kanalizacyjna w domu. Wszystkie muszą być podłączone do głównej linii odwadniającej, zwanej kominem.


To wtedy zaczyna się prawdziwa praca nad projektowaniem instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pierwsze etapy mają miejsce po obramowaniu ścian, ale przed zamontowaniem płyty gipsowo-kartonowej. Wszystkie główne odpływy są instalowane na tym etapie, chociaż żadne z urządzeń nie jest w tym momencie podłączone. Rury wodociągowe i kołnierze toalet są również instalowane podczas tej części procesu. Hydraulicy, w trakcie składania instalacji zazwyczaj kują ściany i podłoże i wtedy istnieje ryzyko uszkodzenia świeżo położonych kabli. Dlatego przy budowie domu powinniśmy rozpocząć od prac hydraulicznych i wykonać instalacje sanitarne.

Na elementy hydrauliczne w budynku składa się całe orurowanie (rury wielowarstwowe, rury miedziane, przewody) np. łazienki i wc. Instalacja sanitarna w domu jednorodzinnym składa się też z urządzeń sanitarnych odpowiadających za doprowadzenie bieżącej wody. Ważne są również przewody w instalacjach odpowiadające za wodę zużytą odprowadzaną na zewnątrz budynku. Wielokrotnie są one wykonane z tworzyw sztucznych. Natomiast do ciepłej wody oraz wody pitnej doprowadzanej do domu wymaga się najlepszej jakości materiałów.

Biuro:
Mickiewicza 23,
42-600 Tarnowskie Góry

Strona wykorzystuję pliki cookies w celu analizy ruchu na stronie, funkcji społecznościowych oraz narzędzi marketingowych. Kontynuując używanie strony uznamy za zgodę.OK