Rekuperacja

Rekuperacja jest systemem wentylacyjnym, który najlepiej sprawdza się w każdym domu. Jej bazowym elementem jest centrala wentylacyjna. Pod nazwą tą kryje się rekuperator, czyli urządzenie posiadające dodatkowo filtry powietrza oraz wymiennik do odzysku ciepła. Instalacja gwarantuje ciągły dopływ świeżego powietrza zapewniając oszczędności związane z ogrzewaniem budynku poprzez optymalizację cieplną. To także większy komfort dla mieszkańców, a system sterowania pozwala dopasować intensywność pracy do preferencji.

Dotychczas rola wentylacji była dość zaniedbywana. Najczęściej stosowano tradycyjny system wentylacji, czyli wentylację grawitacyjną, gdzie wymiana powietrza odbywa się poprzez naturalną siłę wyporu. Na szczęście, z czasem na popularności zyskały systemy wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Są one stosunkowo droższe i bardziej skomplikowane, lecz ich zalety zdecydowanie przewyższają wady.

Każdy system wentylacji mechanicznej ma swoje specyficzne zalety i nadaje się do wielu różnych zastosowań. Nasz doświadczony zespół będzie w stanie pomóc Ci w doborze odpowiedniego systemu dla Twojego projektu domu, w zależności od wielkości, typu budynku oraz tego, co sprawdzi się najlepiej w konkretnym zastosowaniu. 

Biuro:
Mickiewicza 23,
42-600 Tarnowskie Góry

Strona wykorzystuję pliki cookies w celu analizy ruchu na stronie, funkcji społecznościowych oraz narzędzi marketingowych. Kontynuując używanie strony uznamy za zgodę.OK